trende

Ücretsiz Ön Değerlendirme

ücretsiz ₺
Ücretsiz Ön Değerlendirme

ÖN DEĞERLENDİRME MUAYENESİ 

Bireyleri muayene etmeden önce onları dinlemek doğru tanı ve tedavi açısından önemlidir. Şikâyetleri, ilk ne zaman ve nasıl ortaya çıktığını, yansıyan bölgeleri, kullanılan ilaçları, cerrahi operasyonları ve ek hastalıklarını öğrenmek kişiyi anlamak için gereklidir. Alanında uzman ekiplerce yapılan fizik muayeneyle vücudu ve vücut fonksiyonlarını gözlemlemek, yapılacak palpasyon ve perküsyon yöntemleriyle de değerlendirmek gerekir. 

POSTÜR VE POSTÜR ANALİZİ NEDİR?

Postür, bir kişinin ayakta dururken, otururken veya uzanırken vücudunu tuttuğu pozisyondur. Bir diğer ifade ile vücut kısımlarının duruşudur. Vücut doğru postüral hizada olduğunda, ağırlığı düzgün ve uygun bir şekilde dağıtarak kasların, eklemlerin ve omurganın zahmetsizce ve birlikte uyum içinde çalışmasını sağlar. Eğer bir uyumsuzluk varsa, yaralanma ve ağrılar meydana gelebilir.


Postür analizi de, ağrı ve rahatsızlığa neden olan ya da olabilecek durumları incelemek, kaslarınızda ve eklemlerinizde herhangi bir dengesizlik olup olmadığını görmek için sabit duruşa bakarak yapılan bir muayenedir. Bu analiz oluşabilecek anormalliklerin engellenmesini ve mevcut durumdaki dengesizliklerin altta yatan nedenlerini göz önüne alarak, tedavi planını oluşturmayı amaçlar.

Hizmet Özellikleri
 • Şikayetler dinlenir
 • Vücut fonksiyonları muayene edilir
 • Değerlendirme yapılır

Hizmet Teklif Formu

  13.10.2021
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  MR Fizyo Müşteri Temsilcisi
  MR Fizyo Müşteri Temsilcisi
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?