tr

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

MR Fizyo Egzersiz ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne sıkça sorulan sorularınız…

Kliniğinizde neler bulunuyor?

MR Fizyo Egzersiz ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde;
1 değerlendirme odası,
2 tedavi odası,
1 fizik ünitesi bulunuyor.
1 Reformer Pilates Stüdyosu
1 Mat Pilates Stüdyosu bulunmaktadır.

Spor yapmak için gelebilir miyiz?

Evet gelebilirsiniz. Spor yapmak isteyen müşterilerimiz için reformer pilates ve mat pilates alanı bulunmaktadır.

Hangi hastalık grupları kliniğinize başvurabilir?

Ortopedik grup, pediatrik grup, nörolojik grup bütün hastalar gelebilir.

Kişiye Özel Egzersiz Nedir?

Kişiye özel aktivite; kişinin anatomosi ve fizyolojisi dikkate alınarak seçilmiş egzersiz, yürüme, koşma, yüzmenin yanı sıra çömelme kalkma, çeşitli güç, denge ,esneklik ve koordinasyon gibi temel çalışmaları içerir.

Manuelterapi nedir?

Manuel terapi, manipülatif tedavi ya da manuel ve manipülatif tedavi, özel teknikler içeren ve tamamen elle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kemiksel deformiteleri düzeltmeyi amaçlayan ve egzersizle birleştirildiğinde etkisi yüksek bir tedavi konseptidir.

Graston Nedir?

Graston Tekniği, alet destekli yumuşak doku mobilizasyonu olarak bilinen bir manuel tedavi şeklidir. Graston masajı, vücudun farklı bölgeleri için özel olarak tasarlanmış titanyum kaplı çelik çubuklar kullanılarak yapılır. Cildi nazikçe kazıyan çeşitli manuel terapi yaklaşımlarından biridir.

Kinezyolojik bantlama nedir?

Eklem problemlerinde fonksiyonu arttırmak-ağrıyı kesmek, kas ve diğer yumuşak doku problemlerinde de desteklemek-ağrıyı kesmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için kullanılan klinik bir yöntemdir.

Trigger Point uygulaması nedir?

kas kramplarının ve spazm olarak bilinen sinir kasılmalarının neden olduğu ağrıları hafifletmek ve/veya yok etmek için kullanılan bir tekniktir. Baş ağrıları, boyun/omuz/bel tutulmaları, sırt ve bel ağrıları ve siyatik gibi sağlık problemleri için rahatlıkla uygulanabilir.

Klinik pilates nedir?

Klinik pilates, kas iskelet sistemi rahatsızlıklarını önlemek ve tedavi etmek amacıyla kişiye özel uygulanan egzersizler bütünüdür. Pilatesin temel felsefesi doğrultusunda hareket ederek kişinin rahatsızlıklarına yönelik değiştirilen terapatik egzersiz metodlarından oluşur.

Whatsapp
MR Fizyo Müşteri Temsilcisi
MR Fizyo Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?